Shporta (e zbrazët) 0
-20%

100% Whey Isolate*

Kurseni 20% 88,00 € me TVSH
110,00 €

Blij më shumë dhe kurse

  100% WHEY ISOLATE

  L-GLUTAMINË TË SHTUAR

  100% PROTEINË NGA HIRRA

  Shija
  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 8 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 8 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 1,60 € .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  100% Whey isolate është një proteinë me cilësi të shkëlqyer nga izolati i hirrës dhe e forcuar me hidrolizat të hirrës që përthithet shumë më shpejt .

  Kjo formulë është më e varfër në karbohidrate se më parë!

  Zakonisht proteinat e izolatit të hirrës janë të prodhuara për të pasur një përqindje më të lartë të proteinës sesa koncentratet e hirrës, kjo nënkupton gjithashtu që izolatet kanë me pak sheqer (përfshirë laktozën) dhe yndyrë.

  Proteinat e dietës janë burimi i azotit dhe aminoacideve esenciale, që i nevojiten trupit për rritjen e indeve dhe mirëmbajtjen e tij.

  Prandaj 100% Whey Isolate kontribuon në rritje dhe mirëmbajtjen e masës muskulare, dhe gjithashtu në mirëmbajtjen e kockave. Proteina e hirrës nga qumështi quhet proteinë e kompletuar, pasi i jep trupit gjithë llojet e nevojshme të aminoacideve, përfshirë këtu edhe 9 aminoacidet që trupi nuk mund t'i sintetizojë dhe duhet t'i marrë me ushqim (p.sh.Histidina, Izoleucina, Leucina, Lizina, Metionina, Fenilalanina, Treonina, Triptofani, Valina).

  100% Whey Isolate ka L-Glutaminë të shtuar që është aminoacidi i lirë më i bollshëm në trupin njerëzor.

  Këto deklarata janë të vërtetuara shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe janë autorizuar nga Komisioni Evropian(KE).

  PËRDORIMI
  Përzieni një servim (25 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë e përdorimit është pas stërvitjes.

  INFORMACION MBI ALERGJENËT
  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, sojë, gluten, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës krustacësh.

  KUJDES
  MBAJENI LARG FËMIJËVE! Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin, si pjesë e një diete të shëndetshme, të ekuilibruar, jo si një zëvendësim të saj.

  SHIJE
  700 g, 2000 g, : Çokollatë, Vanilje, Luleshtrydhe, Banane, Mjedër.
  4000 g: Çokollatë, Vanilje, Luleshtrydhe, Banane.

  PAKETIMI
  2000 g - 80 servime

  PËRBËRËSIT
  Banane :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Banane), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit(Monohidrat i Acidit Citrik ).

  ÇOKOLLATË :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Pudër kakao me yndyrë të reduktuar (10-12%), Shije(Çokollatë ), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi)

  VANILJE :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Vanilje), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi).

  LULESHTRYDHE :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Luleshtrydhe), L-Glutaminë, Ngjyrë (panxhar i kuq) Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit (Monohidrat i Acidit Citrik ).

  MJEDËR:
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Mjedër), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit (Monohidrat i Acidit Citrik ), Ngjyrë (Ponceau 4R **).

  **Mund të ketë efekt negativ në aktivitet dhe përqendrim tek fëmijët.

  Produktet që mund t'ju pëlqejnë

  Iso Whey Zero 2270g

  WHEY PROTEIN IZOLAT, ME KUALITET PREMIUM PASHEQER*, PA LAKTOZE* DHE PA GLUTEN, ME NATIVE WHEY IZOLAT SI PERBËRËS...
  -30,00 € 95,00 € 125,00 €

  Iso Whey Zero 908g

  WHEY PROTEIN IZOLAT, ME KUALITET PREMIUM PASHEQER*, PA LAKTOZE* DHE PA GLUTEN, ME NATIVE WHEY IZOLAT SI PERBËRËS...
  -20% 40,00 € 50,00 €