Shporta (e zbrazët) 0
-20%

BCAA Xpress 700g

Kurseni 20% 40,00 € me TVSH
50,00 €

Blij më shumë dhe kurse

  PIJE AMINOACIDESH ESENCIALE BCAA

  Pluhur për pije me Leucine, Isoleucinë dhe Valinë.

  Shija
  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 4 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 4 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 0,80 € .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  BCAA-TË (Aminoacidet me zinxhir të degëzuar) janë një grup i aminoacideve esenciale që përbëhen nga Leucina, Isoleucina dhe Valina.
  BCAA-të janë ndër nëntë aminoacidet esenciale për njerëzit, pasi trupi ynë nuk mund t'i prodhojë ato.
  Burimi i tyre i vetëm është ushqimi i përditshëm ose shtesat ushqimore.
  Nga ana tjetër, ata përbëjnë 35% të aminoacideve esenciale në proteinat e muskujve.
  Leucina , Isoleucina dhe Valina jane aminoacide të pazëvendësueshme të siguruara nga burime të ndryshme proteinash të marra me dietën e përditshme.

  BCAA-të gjithashtu mund të merren nga konsumimi i shtesave ushqimore, duke u sugjeruar veçanërisht përdorimi gjatë, para ose pas ushtrimeve apo punës fizike intensive.

  Formula jonë e BCAA XPRESS përmban një raport 2:1:1 i Leucinë, Isoleucinë dhe Valinë, e meqenëse është në formë pluhuri për pije, ajo mund të përthithet më mirë në formë lëngu sesa formulat e tabletave.
  Gjithashtu mund të pihet në një mënyrë të përshtatshme gjatë një stërvitjeje.

  PËRDORIMI

  Pa shije/Mollë /Limonata rozë : Përziej 1servim në 250ml ujë ose çdo lloj lëngu tjetër që deshironi në ditë dhe tunde sa më shumë! Të përdoret para, gjatë ose pas ushtrimeve ose çdo moment tjetër të ditës si p.sh. para gjumit. Nëse e lini për pak kohë pas përzierjes çon në një tretje më të mirë të produktit në lëng.

  Mango/ Dardhë /Portokall i kuq: Përzieni 1 servim ( 7g) në 300 ml ujë apo çdo lloj lëngu tjetër që deshironi në ditë dhe tunde sa më shumë! Të përdoret para, gjatë ose pas ushtrimeve ose çdo moment tjetër të ditës si p.sh. para gjumit. Ns e lini për pak kohë pas përzierjes çon në një tretje më të mirë të produktit në lëng.

  Cola-Limë : Përzieni 1 servim ( 7g) në 350 ml ujë apo çdo lloj lëngu tjetër që deshironi në ditë dhe tunde sa më shumë! Të përdoret para, gjatë ose pas ushtrimeve ose çdo moment tjetër të ditës si p.sh. para gjumit. Ns e lini për pak kohë pas përzierjes çon në një tretje më të mirë të produktit në lëng.

  INFORMACION MBI ALERGJENËT

  Prodhuar në një fabrikë e cila përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, bulmet, peshk dhe përbërës të krustacëve.

  KUJDES
  Përdorni këtë produkt bashkë me ushqimin, si pjesë e një diete të shëndetshme, të ekuilibruar, jo si një zëvendësim për një të tillë. Mbajeni larg fëmijëve! Mos e tejkalojni dozën e rekomanduar ditore!

  PAKETIMI
  280g


  Shija: mollë, limonatë rozë, kola-limë, mango, dardhë, porokall i kuq, pjepër.