Shporta (e zbrazët) 0
-20%

BCAA Zero 360g

Kurseni 20% 26,40 € me TVSH
33,00 €

Blij më shumë dhe kurse

  PA KARBOHIDRATE , I AROMATIZUAR, BCAA PLUHUR NË RAPORT 2:1:1, PËRMBAN 6000MG BCAA DHE VITAMINË B6 PËR SERVIM.

  Paketimi

  • 360 g (40 servime)
  Për servim (9 g):
  o 3,000 mg L-leucinë
  o 1,500 mg L-isoleucinë
  o 1,500 mg L-valinë
  o 700 mg L-glutaminë
  o 2 mg vitaminë B6

  Flavor

  • mollë
  • portokall
  • rrush
  • ice tea pjeshkë
  • fruta tropikal
  • kola
  • ananas–mango
  • limon ice tea
  • kiwi-lime
  • qershi kola
  • shalqi
  • luleshtogu
  • fruta të përzier
  Shija
  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 2 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 2 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 0,40 € .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  PA KARBOHIDRATE , I AROMATIZUAR, BCAA PLUHUR NË RAPORT 2:1:1, PËRMBAN 6000MG BCAA DHE VITAMINË B6 PËR SERVIM.

  • 0 Gluten
  • 0 laktozë
  • 0 karbohidrate
  • 0 yndyrë
  • 6000 mg BCAA për servim në raport 2:1:1
  • Me glutamine, aminoacid esencial i kushtëzuar.
  • Me vitaminë B 6
  • Formulë pluhur i aromatizuar
  • Përmbajtje të ulët të natriumit,
  • Me ëmbëlsues natyral stevia,
  • Pa konservantë
  • Pa aspartam
  • Pa medikamente.

  RRITJE TË MASËS DHE ENERGJISË

  BCAA Flash Zero i BioTechUSA është një pluhur aminoacidesh të degëzuara zinxhirore (BCAA) me leucinë, valinë dhe izoleucinë në raportin 2:1:1, kjo për të optimizuar dhe stimuluar proceset e ndërtimit muskular, rritjen e masës, forcës dhe energjisë, të cilat janë të pranishme në vetë proporcionet natyrore të indit muskulor.
  Ne gjithashtu i kemi shtuar vitaminën B6 pasi ajo kontribuon në metabolizmin normal të proteinës dhe glikogjenit dhe në zvogëlimin e lodhjes.
  Ne kemi përdorur një ëmbëlsues natyral me bazën e bimës se Stevia për të përmirësuar shijen e BCAA Flash Zero.

  KUR THEMI ZERO, NE NËNKUPTOJMË ZERO.

  BCAA Flash Zero është një produkt me përmbajtje aminoacidesh të përshtatshme për çdo lloj stërvitje, të cilit ne i kemi hequr gjithçka të panevojshme : është pa gluten, pa laktozë, pa aspartam, pa karbohidrate, pa konsensus dhe pa sheqer të shtuar.

  BCAA FLASH ZERO REKOMANDOHET :

  • Për femra dhe meshkuj
  • Për të gjitha llojet e stërvitjeve
  • Për një furnizim të shpejtë dhe me pak kalori me aminoacide para ushtrimeve.
  • Për të ruajtur indet muskulare gjatë ushtrimeve më të vështira dhe më të zgjatura.
  • Për ata që janë në dietë.
  • Për ata që përgatiten për gara.
  • Për ata që vuajnë nga diabeti.
  • Për ata që janë të ndjeshëm ndaj laktozës
  • Për që janë të ndjeshëm ndaj glutenit.

  PSE KENI NEVOJË PËR AMINOACIDE?

  Aminoacidet janë elementët bazë përbërës të një prej lëndëve ushqyese kryesore, proteinës, që e gjejmë kudo në trupin njerëzor.
  Ekzistojnë edhe disa aminoacide të cilat organizmi ynë mundet ti prodhojë (aminoacidet jo-esenciale), ndërsa disa të tjera(aminoacidet esenciale) duhet të merren me ushqimin.
  Nga të gjitha aminoacidet, vetëm 20 kontribuojnë në formimin e strukturës së proteinave.
  Aminoacidet janë të domosdoshme për të gjitha funksionet trupore si tretja, funksionimin e mëlçisë ose shërim të plagëve apo dëmtimeve.
  Për më tepër janë të domosdoshme për mirëmbajtjen e lëkurës, ligamenteve, muskujve, tendinave, organeve të brendshme, gjëndrave, flokëve dhe thonjve. Kontribuojnë gjithashtu në prodhimin e hormoneve dhe në procesin e neurotransmetimit të substancave dhe të enzimave.
  Përveç kësaj ato edhe shërbejnë si burim energjie ashtu sikurse karbohidratet dhe yndyrat.
  Burimet më të pasura me aminoacide bazike janë ushqimet me origjinë shtazore, ndërsa ushqimet më origjinë bimore shpesh nuk i përmbajnë të gjitha ato.

  AMINOACIDET E DEGËZUARA ZINXHIRORE.

  BCAA-të, pra aminoacidet e degëzuara zinxhirore, përbëhen nga tri aminoacide : valina, izoleucina dhe leucina, të gjitha shumë të rëndësishme për ndërtimin e muskujve.
  Valina është burimi i energjisë për muskujt si dhe në mënyrë të shkëlqyer kontribuon në metabolizmin e qelizës.
  Izoleucina është një aminoacid i domosdoshëm për prodhimin e hemoglobinës dhe gjithashtu kontribuon në rigjenerimin muskular.
  Leucina kontribuon në rigjenerimin e kockave , lëkurës dhe muskujve dhe ka aftësi të rrisë përthithjen e proteinës në vetvete.
  Të tri aminoacidet që përbëjnë BCAA-të përmirësojnë në mënyrë të dukshme efektin e njëri-tjetrit në ndërtimin e muskujve dhe fuqizimin, si dhe kanë një proporcion natyror si tek muskujt.
  Si të gjitha produktet e BioTechUSA, BCAA Flash Zero përmban përbërës të sigurtë dhe të zgjedhur me kujdes.

  PËRDORIMI

  Përzieni një servim(dy lugë) me 300 ml ujë dhe pini 15 minuta para ose gjatë stërvitjes.

  Produktet që mund t'ju pëlqejnë