Shporta (e zbrazët) 0
-20%

ISOMASS XTREME GAINER® 4.52 Kg

Kurseni 20% 92,00 € me TVSH
115,00 €

Blij më shumë dhe kurse

  Extreme Protein Isolate Mass Gainer

  Shija
  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 9 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 9 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 1,80 € .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  Nuk është më e nevojshme të blini të gjitha suplementet tuaja veç e veç. Ultimate Nutrition ka kenaqesine tu prezantoje te gjithë atyre qe e kane te veshtire te marrin peshe trupore, IsoMass Xtreme Gainer. Me nje raport karbohidrat protein 16:13, IsoMass Xtreme Gainer eshte I dizenjuar për të shtuar masë muskulare pa shtuar depozitat e yndyres. IsoMass Xtreme Gainer është e ardhmja e te gjithe ‘gainer-ave’. Me nje blend proteinik me burime te ndryshme te proteines, eshte superiore ndaj produkteve qe kane vetem nje burim proteinik si whey, duke ofruar nje kohe edhe me te gjate te clirimit te proteines duke I ofruar muskujve furnizim te vazhdueshem. Me burime proteinike cilesore dhe te plota ju do te ndjeni rritje me te shpejt te mases muskulare si dhe rikuperim me te shpejte midis seancave stervitore. Clirimi I vazhdueshem I proteines nenkupton qe muskujt tuaj furnizohen gjate gjithe dites si edhe naten duke mundesuar zhvillim e rikuperim me te shpejte te muskujve. IsoMass Xtreme Gainer se bashku me regjimin ushqimor dhe stervitjen me pesha, i siguron trupit te gjitha proteinat dhe kalorite e nevojshme per rritje optimale te muskujve. Mirepo IsoMass Xtreme Gainer permban me teper se vetem aminoacide.

  Karbohidratet I sigurjne trupit materialin qe I duhet per rimbushur rezervat muskulare te glikogjenit, te cilat jane perdorur gjate stervitjes. Ato gjithashtu promovojne rikuperim dhe zhvillim te mases muskulare.

  Fibra vonon tretjen e karbohidrateve dhe ndihmon në parandalimin e rritjes së insulinës.

  Kreatina, kur merret para dhe pas stervitjes ndihmon ne transportimin e ujit, karbohidrateve dhe aminoacideve neper qelizat muskulare duke rritur energjine, ndihmuar rikuperimin, dhe zhvillimin e mases muskulare.

  Glutamina luan nje rol te rendesishem ne metabolizmin e proteines. Suplementimi me glutamine eshte I nevojshem per t emos limituar zhvillimin muskulor si pasoj e varferimit te niveleve te glutamines ne qelizat muskulare.

  Kjo formule eshte e pasuruar gjithashtu me EFA (Acide Yndyror Esesnciale) per te ruajtur masen muskulare dhe sistemin imunitar gjate stervitjeve intensive, si dhe duke inkurajuar trupit qe te perdore depozitat e yndyres si energji.

  Qe trupi njerezor te performoje ne potencialin e tij maksimal eshte e nevojshme qe te ushqehet me nje complex lendesh ushqyese. IsoMass Xtreme Gainer perfshin nje specter te plote te vitaminave qe jane esenciale per te mundesuar nje shendet te mire. Ky formulim permban antioksidante (vitamin C dhe E) dhe nje numer mineralesh qe jane te nevojshem per mire-funksionimin e trupit.

  Ai gjithashtu siguron nji mbeshtetje me te mire te sistemin imunatar dhe sistemit kardio-vaskular

  IsoMass Xtreme Gainer eshte formuluar me nje perzierje specifike te llojeve te proteines per te dhene nje furnizim te vazhdueshem te muskujve me protein, me karbohidrate kompleks, 7 lloje te kreatines per mase muskulare. 4 lloje te glutamines per rikuperim muscular, perberje te plote vitaminash, nje miksim I 6 acideve yndyror esencial, nje miksim i 4 prekusoreve te oksidit nitric (NO) per te rritur zmadhimin e eneve te gjakut (vazodilatacionin), nje prekusor te kreatines per te rritur prodhimin natyral te kreatines ne trup, si dhe me nje kompleks enzimatik per te pershejtuar perthithijen.

  Perdorimi i rekomanduar:

  Miksoni 3 luge (scoops) me 470ml uje ose qumesht , ne nje shaker apo blender.

  Produktet që mund t'ju pëlqejnë

  Hyper Mass 1kg

  Produkt me karbohidrate, proteinë dhe kreatinë, përmbajtje të lartë me fibra dietale, pa sheqer të shtuar
  -20% 17,20 € 21,50 €