Shporta (e zbrazët) 0
-20%

Multivitamin for Men

Kurseni 20% 11,60 € me TVSH
14,50 €

Blij më shumë dhe kurse

  Suplemenet ushqimor në formë tablete me përmbajtje të vitaminave, mineraleve, ekstrakteve bimore dhe aminoacideve i dizajnuar për meshkujt.

  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 1 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 1 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 0,20 € .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  Pse i rekomandojmë tabletat Multivitamin For Men?


       Përbërje komplekse me 38 substanca aktive
       Me 12 lloje vitaminash
       Me 10 lloje mineralesh
       Me 7 lloje antioksidantësh
       Me 4 lloje aminoacide dhe L-carnitine-tartrat
       Me 7 lloje ekstraktesh bimore dhe  spirulinë pluhur
       Pa laktozë
       Tabletë e veshur, e lehtë për t'u gëlltitur

  PËRBËRJE KOMPLEKSE PËR MESHKUJ NE FORMË TABLETE

  Multivitamin For Men është një tabletë komplekse që përmban vitamina dhe minerale posaçërisht për meshkujt. Duke plotësuar një dietë të shëndetshme, ajo siguron lëndë ushqyese të balancuara, të tilla si aminoacide, lloje të ndryshme ekstraktesh frutash dhe perimesh, lloje të ndryshme të vitaminës B dhe përbërës antioksidues që kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ. Ndër ekstraktet e tjera bimore, produkti përmban ekstrakt të barit të grurit, flavonoide nga ekstrakti i çajit jeshil dhe ekstrakt i portokallit të hidhur si një burim bioflavonoidesh.

  ENERGJI

  Produkti përmban niacinë (vitaminë B3), riboflavinë (vitaminë B2), vitaminë B6, vitaminë B12, tiaminë (vitaminë B1), biotinë (vitaminë B7), acid pantotenik, vitaminë C, kalcium, magnez, mangan, bakër dhe jod. Të gjithë këto kontribuojnë në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë. Përveç kësaj, vitamina C, niacina, riboflavina, acidi pantotenik, acidi folik, vitamina B6, vitamina B12 dhe magnezi kontribuojnë në uljen e lodhjes.

  KOCKAT

  Përmbajtja e vitaminës D, kalciumit, zinkut, magnezit, manganit dhe vitaminës C (ndërsa vitamina C kontribuon në formimin normal të kolagjenit) luan një rol thelbësor në ruajtjen e shëndetit të kockave tona.

  MUSKUJT
  Përmbajtja e kalciumit dhe magnezit kontribuon në funksionimin normal të muskujve, ndërsa vitamina D kontribuon në ruajtjen e funksioneve të shëndetshme të muskujve.

  SISTEMI I IMUNITETIT

  Përveç acidit folik, vitamina A, vitamina D, vitamina C, vitamina B6, vitamina B12, zinku, hekuri dhe seleniumi  kontribuojnë gjithashtu në funksionet normale të sistemit imunitar.

  EFEKTI ANTIOKSIDANT

  Vitamina C, vitamina E, riboflavina (vitamina B2), zinku, mangani dhe bakri  marrin pjesë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

  Multivitamin For Men rekomandohet

       posaçërisht për meshkuj
       nëse keni një mënyrë jetese aktive, për shkak të përmbajtjes së gjerë të substancave aktive
       për atletët ose nëse bëni punë fizike
       nëse jeni duke u përpjekur të shtoni peshë, ndërkohë që rritja e kërkesës dhe marrjes së lëndëve ushqyese mund të kërkojë rritje të marrjes     së vitaminave dhe mineraleve

  Përdorimi

  Merrni 2 tableta në ditë me një gotë ujë me ushqim. Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar ditore!

  KUJDES: Mbajeni larg fëmijëve. Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë një ushqyerje të ekuilibruar dhe një mënyrë  të shëndetshme jetese.

  Produktet që mund t'ju pëlqejnë

  One-A-Day

  FORMUL]E KOMPLETE ME MULTIVITAMINA Paketimi 100 tableta (100 serv.) N]E 1 TABLET]E: 12 vitamina 11 minerale
  -20% 11,92 € 14,90 €

  Vitamin Complex

  SHTËSË DIETALE NË KASPULA ME PËRMBAJTJE OPTIMALE NË VITAMINA DHE MINERALE. Paketimi 60 kapsula (60...
  -20% 8,00 € 10,00 €

  Vitamin D3

  SHTESË USHQIMORE NË TABLETA ME PËRMBAJTJE TË VITAMINËS D3 Paketimi 60 tableta (60 serv.) NË 1...
  -20% 11,16 € 13,95 €

  Mega Omega 3

  NUTRITIONAL SUPPLEMENT IN SOFTGEL CAPSULES HAVING 70% EPA AND DHA OMEGA-3 FATTY ACID CONTENT Packaging 90...
  -20% 10,00 € 12,50 €