Shporta (e zbrazët) 0
-20%

MultiSalt

Kurseni 20% 8,00 € me TVSH
10,00 €

Blij më shumë dhe kurse

  KAPSULA KRIPERASH ME ELEKTROLITE PËR SPORTET E QËNDRUESHMËRISË

  SHIJA
  • pa aromë

  PAKETIMI

  • 60 kapsula (60 servime)

  Për servim (1 kapsulë):
  115 mg natrium
  175 mg magnezium
  150 mg potasium
  253 mg chloride

  Në dispozicion

  redeem
  Asnjë pikë shpërblimi për këtë produkt.


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  292 mg kripë për kapsulë
  • Mban ekuilibër të elektroliteve*
  • Furnizim efektiv me kripëra
  • Ul rrezikun e ngërçit **
  • Kapsula të përshtatshme në përdorim
  • Pa konservantë
  • Pa gluten
  • Pa laktozë

  KRIPA E DOMOSDOSHME
  Gjatë aktiviteteve të gjata, të qëndrueshmërisë së lartë (p. sh. Ultramaratonë, Triathlon, pentatlon, ultravrapim) ju humbni një sasi të madhe uji, kripë dhe minerale, veçanërisht në mot të nxehtë.
  Midis mineraleve, trupi juaj humbet kryesisht natrium dhe klor, si dhe magnez në një masë më të vogël.
  Edhe pse nëpërmjet ujit ju rehidroheni, kjo nuk furnizon me kripërat themelore për balancë në trupin tuaj, gjë që mund të ndikojë në ekuilibrin e elektroliteve.
  Prandaj është tepër e rëndësishme të furnizohemi me elektrolite shpejt dhe efektivisht gjatë aktivitetit fizik.

  MULTISALT : FURNIZIM I SHPEJTË DHE EFEKTIV KRIPËRASH
  MultiSalt përmban katër elementë në një kapsulë : natrium, magnez, kalium dhe klor.
  *Magnezi kontribuon në mbajtjen e ekuilibrit të elektroliteve dhe uljen e lodhjes dhe sforcimit. Gjithashtu kontribuon në mbajtjen normale të proceseve metabolike që prodhojnë energji.
  ** Kaliumi dhe magnezi kontribuojnë në funksionimin normal të muskujve.
  Kjo jo vetëm do ju çlodhë shpejt por edhe mund të ulë rrezikun e ngërçeve, kështu mund t'i thoni lamtumirë stërvitjes së ngadaltë.
  Mbani kapsulat tuaja pranë për të pasur një fitore të ëmbël.

  Për 1 servim (1 kapsulë) përmban :
  • 115 mg natrium
  • 175 mg magnez
  • 150 mg kalium
  • 253 mg klor

  Ne rekomandojmë MultiSalt :
  • Si një burim të shkëlqyer të elektroliteve gjatë nevojave ekstreme, për të zëvendësuar humbjen e kripërave gjatë djersitjes së shtuar.
  • Si një suplement të dobishëm për aktivitete të zgjatura, edhe në klimë ekstreme.
  • Për të përgatitur tretësirën tuaj me elektrolite e karbohidrate.
  Si çdo produkt i BioTech USA, MultiSalt përmban përbërës të sigurtë dhe të zgjedhur me kujdes.

  PËRDORIMI
  Merrni një kapsulë me shume ujë (500 ml) gjatë sporteve të intensitetit dhe qëndrueshmërisë së lartë. Përdorni 1 kapsulë çdo 60 minuta.

  PËRBËRËSIT
  klorur natriumi , oxid magnezi, klorur kaliumi , mbështjella e kapsulës[xhelatinë,ngjyrë (dioxid titaniumi, oksid hekuri i zi )], maltodekstrin, fosfat trikalciumi , agjent kundër ngrirjes(dioksid silikoni ). Prodhuar në një fabrikë që përpunon gjithashtu qumësht, vezë, sojë, dhe ushqime me përmbajtje mustarde.