Shporta (e zbrazët) 0
-20%

Beta Alanine Powder

Kurseni 20% 24,00 € me TVSH
30,00 €

Blij më shumë dhe kurse

  100% Aminoacid BETA ALANINE pluhur për të rritur prodhimin e Karnozinës.

  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 2 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 2 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 0,40 € .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  Beta-Alanina është një aminoacid jo-esencial që përdoret nga qelizat e muskujve për të sintetizuar Karnozinë.
  Karnozina gjendet në përqendrime të larta në muskujt skeletore, e në mënyrë preferenciale lokalizohet në fibrat e forta të tipit te II.
  Përforcimi i Karnozinës tek muskujt nëpërmjet suplementit të Beta-Alaninës ka një popullaritet i cili po rritet midis bodybuilderëve dhe atletëve të informuar.

  Formula e BETA ALANINËS tonë nuk shkakton shtim te panevojshëm në peshë ose fryrje, e sigurisht nuk ka stimulantë dhe substanca të ndaluara.

  PËRDORIMI

  Doza e përgjithshme është prej 5 kapsulash të marra gjatë gjithë ditës, të ndara ne pjesë të barabarta gjatë ditës.
  Dozimi më i saktë është 50 miligram për 1 kg peshë trupore në ditë, kështu që përzieni 2g (gjysëm luge matëse = gjysëm luge gjelle) pluhur me 400ml ujë ose ndonje pije frutash. Merret 2 herë në ditë. Nuk duhet të tejkalohet doza e rekomanduar ditore.


  Informacion për alergjenët
  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, peshk, dhe përbërës krustacësh.

  Kujdes
  MBAJENI LARG FËMIJËVE! MOS E TEJKALONI DOZËN E REKOMANDUAR DITORE!

  Beta-Alanina mund të shkaktojë një ndjenjë të përkohshme që ngjason me shpime të lehta të lëkurës në disa raste por kjo është komplet e pa dëmshme.
  Përdoreni këtë produkt bashkë me ushqimin, si pjesë të një diete të shëndetshme, të ekuilibruar dhe jo si një