Shporta (e zbrazët) 0
-20%

BCAA 8:1:1 300g

Kurseni 20% 23,92 € me TVSH
29,90 €

Blij më shumë dhe kurse

  Unflavoured BCAA powder of 100% purity, with an increased L-leucine content and no added carbohydrates.

  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 2 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 2 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 0,40 € .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 20,00 € Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 20,00 €
   

  Pagesë e sigurtë

   

  Dërgesa

   

  Kthimi

  Overview

  BCAAs belong to the 9 amino acids essential for the human body, which means your body is incapable of producing it itself and needs food or supplements to get these very important nutrients. BioTechUSA’s BCAA 8:1:1 contains an increased amount of leucine, the first protein building amino acid to be used by your body.

   

  Let's see the numbers

  1 Per serving (5 g):

  • 4,000 mg L-leucine
  • 500 mg L-isoleucine
  • 500 mg L-valine

  Like all BioTechUSA products, BCAA 8:1:1 consists of safe and carefully selected ingredients.

   

  Directions

  Mix one serving (2 measuring spoons) with 300 ml water and drink before workout / directly after workout, added to your proteins.

   

  Ingredients

  L-leucine 80%, L-isoleucine 10%, L-valine 10%.