Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /htdocs/alb/includes/functions/database.php on line 19
VEGGIE GREENS, Kosport

Top

 1. Shperndane Produktin

  Share via E-Mail Share on Facebook Share on Twitter Share on Google Buzz Share on Digg
 2. Mbrapa
  Tjetri
  Produkti 19 nga 20
  Ky produkt eshte shtuar ne katalogun tone me Tuesday 20 October, 2020.

  VEGGIE GREENS

  Cmimi:   1'470leke 4'900leke

  Të gjithë duan të duken mirë, të ndjehen mirë dhe të kenë më shumë energji. Megjithatë, nuk ështëgjithmonë e mundur te marrim ato 9 perimet ditore te keshilluara dhe bio. Shtimi I pesticideve dhe antibiotikeve ja kane ulur vlerat ushqimore dhe permbajtjen ne vitamina e minerale. Edhe ne kushtet më të mira, pak prej nesh hanë racionet e rekomanduara me fruta dhe perime çdo ditë .

  Ultimate Nutrition® Vegetable Greens është një kombinim i formuluar shkencërisht prej mbi 62 fitonutrientësh nga ekstrakte bimore, prebiotikë, probiotikë, enzima bimore, acide yndyrore thelbësore (EFAs), dhe perime të gjelbërta nga toka dhe deti. Nuk përmban qumësht apo bulmet dhe është e përshtatshme për vegjetarianët. Pa aroma, ngjyra apo ëmbëlsues artificialë dhe nuk ka përbërës të fshehur.

  Perimet e detit janë shumë të larta në vitamina dhe minerale, ndërkohë perimet e tokës furnizojnë vitamina, minerale dhe fitonutriente dhe kanë veti të fuqishme antioksiduese. Perimet krucifer si brokoli, lulelakra, lakrat e bruselit, lakra jeshile dhe lakra e ujit kanë glukozinolat, përbërje që ndahen në indole dhe izotiocianate (ITC) e shkenca eshte shume e interesuar ne to per efektet kunder plakjes. Perimet e bimet e Vegies and Greens punojnë bashkë për të mbajtur sistemin imunitar që të veprojë si një antioksidant I fuqishëm dhe pengon proceset inflamatore në trup dhe energjizon trupin. Inulina nderkohë dhe fibrat e tjera mbajne sistemin tretes të shëndetshëm dhe ndihmojne në rritjen e mineraleve duke promovuar sistemin imun.

  Gjithashtu perimet jeshile krijojnë një ekuiliber ne ph e brendshem duke dhene vlera shtese suhqyese dhe detoksikuar trupin.

  Të përzihet 1 scoop me 250 ml uje.

  Pas hapjes te ruhet ne frigorifer.
  Review
Kosport